Hakkımızda

Adana Atlı Karınca Anaokulu
 • Atlı Karınca AnaokuluKimdir?

  Bir Eğitimci olarak okul öncesi alanda olmak benim için son derece önemlidir. Biliyoruz ki bu alan koskoca bir yaşamın ilk adımlarının atıldığı yerdir. Bu bilinçle yola çıkarak Atlı Karınca Anaokulunu kurduk. Adana Atlı Karınca Anaokulu belirli hedefleri olan, kalitesinden ödün vermeyen, kısa sürede Adana'da sektörün en prestijli anaokullarının başında gelecektir. Bizim için çok yakın bir süre sonra hedeflerimize sizlerle yürümenin gururunu yaşayacağız. Şirin Büyüknisan ( Kurucu)

  Kaliteli Eğitimden bahsedebilmek için kaliteli eğitim ortamlarının oluşması gerekmektedir. Eğitim her ne kadar ders olarak algılansa da, bir bütün içinde her ortam eğitim için önemlidir.

 • Sosyal OrtamdaGüvenilir Anaokulu

  Okul öncesi eğitimin önemini biliyoruz ve bu nedenle bilimin ışığında çocuklarımızın okul döneminde başarılı olabilmelerine katkı sağlamak istiyoruz.
  Güven duyulan ortamda yetişen çocukların gelişimleri de sağlıklı olmaktadır. Bu nedenle güven için güvenilir ortamlar oluşturduk. 
 • Kaliteli okul öncesi eğitimHer çocuğun hakkıdır.

  Kalite kişiden kişiye değişmekle birlikte eğitimde kaliteyi oluşturan bir çok etmen bulunmaktadır. Kaliteli eğitim için taviz vermeden hareket ediyoruz.

  Atlı Karınca anaokullarının sayılarını her bölgede çoğaltmak ve kaliteli eğitim anlayışını her bölgeye ulaştırmak vizyonumuzdur. Kalite sadece söz de değil öz’de de olmalıdır.

  • Oyunlarla Eğitim

   Bir çocuğun eğitimi için öncelikle amaç ve kazanımları belirlemek gerekir. İşte tam da bu noktada oyunlarla amacımıza ulaşıp çocuğun almış olduğu eğitimi kalıcı kılmaktayız.

  • Mutlu çocuklar

   Bir çocuğun mutlu olması, sevdiği etkinliklerle mümkündür. Atlı Karınca Anaokulunda hem gelişim hem de sosyal etkinlikler üzerinde durmaktayız.

  • Ölçme ve Değerlendirme

   Ölçme bir eğitimin amacına ulaşıp ulaşmadığını belirler. Her eğitimin ölçme işlemleri yine okulumuzda yapılmaktadır.

  • Bilim Etkinlikleri

   Çouklarımız için eğitim modelimizi bilim ve sanat etkinlikleriyle desteklemekteyiz. Bir branş etkinliği yerine genel hatlarıyla gelişimi hedeflemekteyiz.

  • Dil Etkinlikleri

   Öncelikle Türkçe dil etkinlikleri ve ardından yabancı dil eğitimi sayesinde dil gelişimini destekliyoruz. Diksiyonu unutmuyoruz.

  • Görsel Sanatlar

   İnce motor gelişimlerine göre boyama, ebru, seramik, resim gibi el işi etkinlikleriyle eğitim anlayışımızı zenginleştiriyoruz.

 • Son Eklenen Makaleler

  Yazı ve Makalelerimiz